افتتاح بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت کوین در ایالت تگزاس آمریکا

یک شرکت تولید کننده تجهیزات استخراج بیت کوین در چین به نام «Bitmain» ادعا کرده که بزرگ ترین مرکز استخراج بیت کوین دنیا را در شهر راکدیل در ایالت تگزاس آمریکا راه اندازی کرده است.

شرکت Bitmain در بیانیه خبری خود که امروز منتشر شد، اعلام کرد که مرکز استخراج بیت کوین مذکور را در همکاری با شهرداری شهر راکدیل و شرکت فناوری کانادایی DMG Blockchain Solutions ساخته است.

مرکز مورد بحث در منطقه ای 33 هزار هکتاری احداث شده و گنجایش آن در حال حاضر 25 مگاوات بوده و 50 مگاوات دیگر نیز در دست ساخت است. پیش بینی شده ظرفیت این مرکز در آینده به بیش از 300 مگاوات برسد.

منطقه ای که مرکز استخراج در آن احداث شده به شرکت آلومینیوم ایالت متحده آمریکا یا آلکوا (Alcoa) تعلق داشته و قبلاً برای ذوب فلز به کار می رفته است.

شرکت کانادایی DMG وظیفه تامین هاستینگ و مدیریت خدمات مرکز مورد بحث را برعهده داشته و با شرکت Bitmain در زمینه افزایش گنجایش این مرکز و اطمینان از بازدهی عملیات استخراج بیت کوین همکاری خواهد کرد.

شرکت Bitmain می گوید برای پشتیبانی از عملیات احداث مرکز ماینینگ خود به دنبال همکاری با شرکت های بیشتری در شهر راکدیل بوده و قصد دارد برق مورد نیاز مجموعه را به طور مستقیم از اداره برق این شهر بخرد. این کمپانی قصد دارد با این کار علاوه بر کمک به اقتصاد شهر راکدیل، برنامه هایی آموزشی نیز در مورد تکنولوژی بلاکچین و عملیات دیتاسنترهای مربوط به فرایند استخراج را تدارک ببیند.

شرکت Bitmain اولین بار ماه اوت سال گذشته میلادی از برنامه های خود برای احداث بزرگ ترین مرکز ماینینگ در تگزاس پرده برداری کرد. این شرکت در آن زمان گفت که در دو سال ابتدایی راه اندازی این مرکز حدوداً 400 شغل به وجود می آید. این کمپانی می خواهد در مدت هفت سال 500 میلیون دلار به اقتصاد شهر راکدیل تزریق کند.

دیدگاهتان را بنویسید