کیف پول کوینومی

کوینومی یک کیف پول ارزهای دیجیتال است که از تعداد زیادی رمز ارز پشتیبانی می‌کند. نسخه اولیه این نرم‌افزار در سال 2014 تنها برای سیستم‌عامل iOS منتشر شد اما بعدها نسخه‌های مخصوص اندروید و سیستم عامل‌های دسکتاپ آن نیز معرفی شدند.

امنیت بالا، پشتیبانی از چند زبان، سهولت استفاده و رابط کاربری زیبا از مهمترین ویژگی‌های این کیف پول است که آن را تبدیل به یک کیف پول محبوب کرده است. کوینومی برای کاربرانی که تازه با ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اند گزینه خوبی است؛ کار با آن آسان است و پیچدگی‌های معمول در کیف پول‌ها را ندارد.

پس از نصب و هنگام ایجاد کیف پول، از شما خواسته می‌شود تا عبارت بازیابی (Wallet recovery phrase) کیف پول خود را یادداشت نمایید. با استفاده از این عبارت دیگر نگران از دست دادن (گم/دزدیده شدن) دستگاه خود نباشید. با وارد کردن این عبارت به راحتی می‌توانید کیف پول خود را بر روی دستگاه‌های دیگر بازیابی و به سرمایه‌ خود دست پیدا کنید.

کوینومی از بیش از 500 ارز پشتیبانی می‌کند، این ارزها 125 بلاک‌چین و 382 توکن را شامل می‌شود که از همه کیف پول‌های موجود در بازار بیشتر است. از مهمترین این ارزها می‌توان به بیت‌کوین، اتریوم، ریپل اشاره کرد.

حریم خصوصی

یکی از نگرانی‌های مهم کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر تحریم و بلاک‌شدن دارایی آن‌ها است. کوینومی حداقل تاکنون حریم خصوصی کاربران خود را رعایت کرده است و برای استفاده از این کیف پول نیازی به شناسایی هویت مشتری (KYC) وجود ندارد و همچنین هیچ محدودیتی بر اساس آدرس IP اعمال نمی‌شود. البته باید درنظر داشت که سیاست‌های هر شرکت ممکن است با گذر زمان تغییر کند.

مزایا

  1. پشتیبانی از ارزهای مختلف
  2. چند زبانه
  3. رابط کاربری زیبا و آسان
  4. امنیت بالا
  5. بازیابی کیف پول

معایب

  1. بسته بودن سورس کد نرم‌افزار

دیدگاهتان را بنویسید