کیف پول Jaxx (جکس)

در این بخش بصورت چکیده به بررسی یکی دیگر از کیف پول های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت و ویژگی های این نرم‌افزار را مرور خواهیم کرد.

نرم‌افزار “Jaxx Liberty” که معمولا آن را با نام “Jaxx Wallet” یا “Jaxx” می‌شناسند، کیف پولی چند منظوره است که توسط شرکت کانادایی “Decentral” که موسس آن “آنتونی دی ایورو” (بنیانگذار ارز اتریوم) می‌باشد، در سال 2016 وارد بازار شد.

هر چند این کیف پول در مقایسه با کیف پول های دیگر کمتر شناخته شده است اما در میان کاربران خود از محبوبیت راضی کننده ای برخوردار است که دلایل آن در ادامه ذکر شده است.

این نرم‌افزار می‌تواند برای مدیریت، کنترل و تعامل با بسیاری از بلاک چین های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

Jaxx دارای حساب (یا گذر واژه) نیست. زیرا دارای اصول عملیاتی متفاوتی از اکثر برنامه‌های نرم‌افزاری است که در درجه اول توسط ویژگی های امنیتی ارائه شده توسط Jaxx انجام می‌شود.

عدم وجود حساب کاربری مانند عدم امکان استفاده از ویژگی “رمز فراموش شده” می‌تواند پیامدهای مهمی داشته باشد. شما باید مراقب باشید که قبل از انجام معاملات مهم با آن، با نحوه کار Jaxx (و سایر نرم‌افزار های کیف پول blockchain) آشنا شوید.

 • کلیدهای خصوصی هیچگاه به سرور ارسال نمی‌شوند.
 • امکان گرفتن بک آپ و پشتیبانی
 • اسکنر QR code
 • پشتیبانی از 82 ارز و توکن
 • پشتیبانی از سیستم عامل های: اندروید، iOS، ویندوز، مک، لینوکس، کروم (افزونه گوگل کروم)
 • امکان تبدیل سریع بیت کوین به اتریوم و بلعکس
 • علاوه بر این که Jaxx دارای محیطی ساده است و کار با ان دشوار نیست، از صفحات زیر هم برخوردار است:
  1. صفحه اخبار روز مربوط به ارزهای دیجیتال
  2. صفحه خرید و فروش (معاملات)
  3. صفحه قیمت‌های لحظه‌ای ارزها

تیم توسعه Jaxx اخیرا اعلام کرده است که یک نسخه سخت افزاری از این کیف پول در آینده ارائه خواهد شد که این موضوع امنیت این کیف پول را به مراتب بالاتر می‌برد.

برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه ضرر و آسیبی، به سایت اصلی Jaxx مراجعه و نحوه کار با این نرم افزار را کامل بیاموزید و پس از خواندن کامل قوانین و پروتکل ها، اقدام به انجام معامله در آن کنید:
https://www.jaxx.io

دیدگاهتان را بنویسید