7 کیف پول برتر بیت کوین در سال 2020

بیت کوین جهان را مثل طوفان درنوردیده است و تبدیل به جایگزینی برای ارزهای تحت حمایت دولت‌ها شده است که همه ما روزانه از آنها استفاده می‌کنیم و می‌شناسیم. طرفداران بیت کوین استدلال می‌کنند که ارزهای دیجیتال راحت‌تر و ایمن‌تر بوده و حریم شخصی بهتری نسبت به ارزهای سنتی دارند. از آنجا که ارزش یک بیت کوین در مقایسه با دلار و سایر ارزها در این سال‌ها به سرعت افزایش یافته است، این موضوع در ذهن برخی افراد نیز بعنوان یک فرصت سرمایه گذاری پررنگ شده است.

قبل از اینکه پول خود را در بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری سرمایه گذاری کنید، مهم است که بدانید این موضوع خطراتی هم دارد. ممکن است در چند سال آینده ارزشش دو برابر شود و از سوی دیگر می‌تواند به آسانی ارزشش تقریبا به صفر برسد. فقط آنچه را که می‌توانید از دست بدهید را سرمایه گذاری کنید. اگر خطرات را درک کرده اید و آماده حرکت به جلو هستید، باید یکی از این بهترین کیف پول های بیت کوین را انتخاب کنید.

Coinbase یکی از ساده ترین راه ها برای خرید، فروش و نگهداری “رمز ارز” است که از این نظر رتبه اول در این لیست را کسب می‌کند. با Coinbase می‌توانید به یک حساب بانکی ایالات متحده وصل شوید و به راحتی دلار را به کیف پول خود وارد یا از آن خارج کنید. علاوه بر بیت کوین از Bitcoin cash، Ethereum و Litecoin هم پشتیبانی می‌کند. شایعاتی درباره احتمال پشتیبانی Coinbase از ارزهای دیگر مانند Ripple نیز وجود دارد.

در حالی که بزرگترین مزیت Coinbase سهولت در استفاده است، این مسئله با برخی نگرانی ها در مورد امنیت همراه می‌شود. به عنوان مثال در گذشته نه چندان دور، صرافی Mt. Gox پلتفرم برتر خرید و فروش ارزهای دیجیتال بود اما هک و حدود نیم میلیارد دلار بیت‌کوین به ارزش روز سرقت شد. اما Coinbase از اتفاقی که برای Mt. Gox افتاد درس گرفته است و با به‌روزرسانی‌های منظم، امنیت و کل تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد.

Trezor یک بستر خرید و فروش کامل مانند Coinbase نیست. در عوض این فقط مکانی فیزیکی برای ذخیره بیت کوین شماست. Trezor یک وسیله فیزیکی است که برای دسترسی به سکه های شما، به رایانه، تبلت و تلفن همراه شما وصل می‌شود. کیف پول Trezor با چندین ارز کار می‌کند و می‌تواند بعنوان “مدیر رمز عبور” و “دستگاه تایید اعتبار دو عاملی (two-factor)” عمل کند و هچنین قابلیت‌های مفید دیگری نیز فراهم می‌کند.

این کیف پول برای محافظت از رمز ارزهای شما در برابر گم شدن کلمه‌عبور و از دست‌رفتن دستگاه‌ها راه‌کارهایی را پیشنهاد می‌کند. اما شما باید از درس‌های غم انگیز دیگران درس بگیرید و مطمئن شوید که این اتفاق هرگز نمی افتد. تمام نکته این است که این کیف پول سارقان را از سرقت بیت کوین شما باز می‌دارد. اما این به آن معنا نیست که احتیاجی به مراقبت از کیف پول خود ندارید! بنابراین کافی است که بدانید روند بازیابی کار ساده ای نیست.

Electrum یک کیف پول نرم افزاری است، به این معنی که بیت کوین شما در مجموعه ای از فایل‌های رمزنگاری شده در لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی شما ذخیره می‌شود. هم اکنون برای macOS ،Windows ،Linux و Android در دسترس است. Electrum می‌تواند با برخی از کیف پول‌های فیزیکی کار کند و در تعامل با Trezor دارای انعطاف پذیری خوبی است.

بزرگترین فایده این کیف پول آن است که می‌توانید به سرعت آن را راه اندازی کنید و بیت کوین خود را روی رایانه شخصی ذخیره کنید. اما اگر کامپیوتر شما خراب، هک یا دچار آتش‌سوزی شود، شما ممکن است سکه های خود را از دست بدهید. به منظور حفاظت از سکه‌ها، این برنامه از یک فرایند بازیابی پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد با تهیه نسخه چاپ شده یا دست نویس از کلیدها یک “فضای ذخیره‌سازی سرد” ایجاد کنید.

Blockchain یک فناوری است که به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امکان وجود می‌دهد. کیف پول Blockchain به دلیل اینکه یک کیف پول آنلاین است شبیه به Coinbase می‌باشد و می‌توانید در بیش از 35 کشور به طور مستقیم از طریق این پلتفرم خرید و فروش انجام دهید.

Blockchain همچنین به شما امکان می‌دهد ارزهای رمزنگاری شده را با کارمزد اندک دریافت و ارسال کنید. این شامل Bitcoin ،Bitcoin cash ،Ethereum ،Stellar lumens و موارد دیگر می‌شود. برای ایمن نگه داشتن کیف پول، Blockchain توصیه می‌کند سه ویژگی امنیتی مهم را در حساب خود تکمیل کنید:
تأیید صحت ایمیل, تأیید هویت دو عاملی (two-factor) و یک عبارت امنیتی پشتیبان. صرف نظر از این، Blockchain از سرمایه شما برای امنیت بیشتر پشتیبان تهیه می‌کند.

Robinhood بعنوان یک بستر معاملات سهام آزاد شروع به کار کرد اما کم کم گسترش یافت تا از سایر سرمایه گذاری ها از جمله ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین نیز پشتیبانی کند.
Robinhood هم یک کیف پول و هم یک بستر معاملاتی مانند Coinbase است، بنابراین همه امکانات را در خود دارد. با این حال شما نمی‌توانید از یک کیف پول دیگر سکه به Robinhood منتقل کنید و بلعکس.


Robinhood یک نرم افزار برای تلفن همراه است، اما برای بسیاری از مشتریان سهام خود نسخه رومیزی نیز دارد. آنچه واقعا Robinhood را از همه متفاوت می‌کند. هزینه رایگان آن برای انجام معاملات و خرید و فروش بیت‌کوین است. برخی ممکن است این را دلیلی مبنی بر امنیت پایین Robinhood بدانند، اما اگر برای سهام شما به اندازه کافی ایمن باشد، پس به احتمال زیاد برای سکه های شما هم ایمن است.

Exodus یک کیف پول نرم افزاری مانند Electrum است، اما از آن بسیار زیباتر و آسانتر است. این کیف پول همچنین از نظر امنیت مزایای مشابه‌ایی دارد اما بسیار متفاوت‌تر به نظر می‌رسد. نسخه دسکتاپ و یکپارچه شده این کیف پول با Trezor ارزهای دیجیتال شما را به صورت پورتفولیوی متشکل از گراف‌ها و چارت‌ها نمایش می‌دهد. یکی از قابلیت‌های دیگر این کیف پول این است که می‌توانید مستقیما در برنامه سکه ها را به یکدیگر تبدیل کنید.

در این کیف پول احتیاجی به ساخت حساب ندارید، بنابراین ارزها و کیف پول شما فقط برای خودتان است، اما لازم است که مراقب رایانه خود باشید. همچنین Exodus شامل رمزنگاری کلید خصوصی می‌باشد که برای بالا بردن امنیت نرم افزار بسیار مفید است. به دلیل اینکه این کیف پول پورتفلیوی کاربر را با گراف‌ها و نمودارها نمایش می‌دهد، برای آن دسته از کسانی که پیش زمینه سرمایه‌‌گذاری در بورس و … را دارند و می‌خواهند به دنیای ارز دیجیتال ورود کنند، بسیار عالی است.

Mycelium یک کیف پول مخصوص بیت کوین است که نسخه های Android و iOS برای آن وجود دارد. کار با این کیف پول نسبت به برخی از کیف پول‌های دیگر بیت کوین پیچیده‌تر و برای کاربران حرفه‌ایی مناسب است.

Mycelium نسخه دسکتاپ ندارد، اما به دلیل امنیت بالایی که بخشی از آن توسط Trezor تامین می‌شود، “امنیت با درجه بانکی” را دریافت کرده است. این کیف پول همچنین امکان ناشناس ماندن کاربرها را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید