Trust wallet

برخلاف بازارها‌ی مالی سنتی، دنیای رمز ارزها هیچ‌گاه تعطیلی ندارند. ماهیت آن‌ها به گونه‌‌ایی است که هر لحظه امکان تغییر شرایط وجود دارد، به همین خاطر دسترسی مداوم و لحظه‌ای به دارایی‌ها (رمز ارزها) امری ضروری است.

کیف پول‌های موبایلی که به تازگی جایگزین رایانه ها شده‌اند، به دلیل راحتی و گسترش استفاده از موبایل‌ها، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. یکی از آن‌ها کیف پول کاملا غیرمتمرکز Trust Wallet است.

Trust Wallet، یک کیف‌پول ساده و کاربردی مخصوص موبایل است که علاوه بر مدیریت توکن‌ها و کوین‌ها، به شما اجازه می‌دهد که کنترل کامل کلیدهای خصوصی‌تان را نیز در دست بگیرید. این کیف پول از بسیاری از کوین‌ها و توکن‌های موجود در بازار مانند اتریوم، بیت کوین، ریپل، ترونیکس، بایننس BNB و … پشتیبانی می‌کند.

کیف پول تراست، شامل یک مرورگر داخلی Web3 است که به شما این امکان را می‌دهد که به صورت یکپارچه و ایمن، به جستجوی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApps) در فضای غیرمتمرکز اینترنت بپردازید. به دلیل ماهیت پیچیده بلاک‌چین، بازار برنامه‌های غیرمتمرکز تراست (Trust DApp Marketplace) می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. این بازار، مکانی برای برنامه‌های غیر متمرکزی است که استانداردهای سختگیرانه کیفیت و امنیت را رعایت می‌کنند و برای استفاده در بالاترین سطح بهینه شده‌اند.

کیف پول تراست در ماه جولای 2018 تحت مالکیت صرافی بایننس قرار گرفت و به کیف پول رسمی این صرافی تبدیل شد. مدیرعامل بایننس در آن زمان اظهار داشت: “ما قصد داریم تا حد امکان این برنامه را مستقل نگه داریم و تنها در زمینه‌های غیرفنی مانند بازاریابی به آن‌ها کمک خواهیم کرد”. وی افزود: “قابلیت‌ها و امکانات زیادی به این نرم‌افزار افزوده خواهند شد که لزوما به تقاضای بایننس نخواهند بود”.

Trust Wallet با همکاری بایننس در حال کار بر روی قابلیت‌های هیجان‌انگیزی مانند نظارت بر بازار، شبکه‌های آزمایشی و سفارشی، DEX اختصاصی و یکپارچگی بیشتر با زیرساخت‌های بایننس است.


نحوه استفاده از Trust Wallet


نسخه‌های مخصوص اندروید و iOS این کیف پول را، از لینک‌های زیر می‌توانید نصب کنید:


نصب و راه‌اندازی اولیه


بعد از نصب و اجراء برنامه برای اولین بار، صفحه‌ایی مشابه تصویر زیر (سمت راست) نمایش داده می‌شود. اگر قبلا کیف پول Trust داشته‌اید با انتخاب گزینه “I already have a wallet” و وارد کردن اطلاعاتی مانند کلید خصوصی یا … می‌توانید کیف پول قبلی خود را بازیابی کنید. در غیر اینصورت گزینه “Create a new wallet” را انتخاب کنید.


با انتخاب گزینه “ایجاد کیف پول جدید”، مراحل زیر جهت پشتیبان گیری از کیف پول (اجباری) باید طی شود.

  1. در این مرحله باید مسئولیت از دست دادن کلمات بازیابی را به عهده بگیرید و تیک مربوطه را انتخاب کنید. ( I understand that if I lose my recovery words, …)
  2. عبارات بازیابی که نمایش داده شده است را در یک جای امن یادداشت کنید. توجه فرمائید: این کلمات را نباید در اختیار کسی قرار دهید.
  3. در آخر هم از شما می‌خواهد که کلمات بازیابی را به همان ترتیبی که در صفحه قبل شماره‌گذاری شده بودند، انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کند که شما کلمات را به درستی یادداشت کرده‌اید.

افزودن رمز ارز


همانطور که گفته شد تراست ولت از کوین‌ها و توکن‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. اگر رمز ارز مورد نظرتان در لیست اولیه برنامه موجود نیست، جهت افزودن آن در صفحه اصلی برنامه، گزینه + را انتخاب کنید تا لیستی قابل جستجو از ارزهای موجود نمایش داده شود.


افزودن کیف پول جدید


یکی از ویژگی‌های خوب کیف پول تراست امکان مدیریت Wallet های متعدد است. برای افزودن کیف پول جدید، مراحل زیر را باید طی کنید:

  1. گزینه تنظیمات (Settings) را از پائین صفحه اصلی برنامه انتخاب کنید.
  2. در این مرحله لیست کیف پول‌های موجود نمایش داده می‌شود. برای افزودن Wallet جدید گزینه + را انتخاب کنید.
  3. در این مرحله از شما می‌خواهد که ارز موردنظر خود را انتخاب کنید.
  4. در مرحله آخر، بسته به نوع اطلاعات پشتیبانی که از کیف پول قبلی خود دارید، یکی از گزینه‌های Phrase، Keystore، Private Key و Address قابل انتخاب هستند. در مثال زیر ما کلید خصوصی خود را وارد کرده‌ایم و بعد از انتخاب یک نام مناسب، دکمه Import را انتخاب می‌کنیم تا کیف پول PRE به لیست کیف پول‌های موجود اضافه شود.

واریز/برداشت از کیف پول


یکی از امکانات اولیه هر کیف پولی، امکان واریز/برداشت ارز است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با انتخاب هر رمز ارز، صفحه‌ایی باز می‌شود که در زیر نام و لوگوی آن، گزینه‌های ارسال (Send) و دریافت (Receive) دیده می‌شود.

  • برای واریز به حساب، با انتخاب گزینه Receive، کد QR ئی که نشان دهنده آدرس عمومی ارز مورد نظر شماست نمایش داده می‌شود. این آدرس را باید در اختیار فرستند یا واریزکننده قرار دهید.
  • برای برداشت از حساب، با انتخاب گزینه Send، صفحه‌ایی نمایش داده می‌شود که باید آدرس مقصد و مقدار ارز موردنظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید